>> Urządzenia czyszczące

Do sprzątania dużych powierzchni wykorzystuje się profesjonalne urządzenia czyszczące

Od wielu dekad urządzenia czyszczące są powszechnie wykorzystywane do sprzątania wielkich powierzchni - wynika to w sposób bezpośredni z rosnących kosztów ludzkiej pracy. Automaty szorująco-zbierające, nazywane także szorowarkami nie są obecnie zaliczane do dóbr luksusowych - w ostatnich dziesięcioleciach stały się narzędziem powszechnego użytku, zarówno w nowoczesnych galeriach handlowych, jak i w szkołach, zakładach przemysłowych, sklepach, halach sportowych, obiektach administracji publicznej itp.

Wymagania estetyczno-sanitarne oraz coraz niższy koszt nabycia i eksploatacji profesjonalnych urządzeń czyszczących należą do przesłanek, które spowodowały popularyzację i powszechność wykorzystywania tych urządzeń.

Automaty szorująco-zbierające (szorowarki) należą do najpopularniejszych urządzeń czyszczących. Charakteryzują się m.in. tym, iż jednocześnie czyszczą oraz osuszają podłogi. Urządzenie czyszczące (szorowarka) szoruje i czyści posadzkę za pomocą szczotki umieszczonej z przodu, natomiast ssawa z tyłu urządzenia zbiera z posadzki nadmiar brudnej wody i ją osusza.

W związku z bardzo szeroką gamą szorowarek do posadzek przyszły użytkownik może bez większego problemu wybrać rozwiązanie pasujące idealnie do jego warunków, czyli dopasować sposób zasilania urządzenia, szerokość szczotki i ssawy, wielkość zbiorników, a także pozycję pracy operatora.

Nowoczesne urządzenia czyszczące pozwalają na płynną regulację docisku szczotki, płynne dozowanie środka czyszczącego. Umożliwiają pracę maszyną we wszystkich kierunkach, a także proste i szybkie czyszczenie samego urządzenia. Bardzo ważną, godną podkreślenia kwestią jest fakt, iż akumulatory stosowane do zasilania szorowarek automatycznych są coraz częściej całkowicie bezobsługowe i nie wymagają okresowych przeglądów i konserwacji.

Prostota obsługi automatów czyszcząco-zbierających (szorowarek automatycznych) sprawia, że operatorem takiego urządzenia może zostać osoba niepełnosprawna (z orzeczoną grupą inwalidzką).

Do urządzenia jest aplikowany profesjonalny, skoncentrowany środek czyszczący, który rozcieńczony w odpowiedniej proporcji z wodą wspomaga urządzenie czyszczące (automat szorująco-zbierający - maszynę myjącą) w skutecznym i szybkim myciu posadzek.

Każdy profesjonalista z branży maszyn czyszczących (maszyn myjących) pomoże dobrać właściwy środek do maszyny, mając na uwadze rodzaj nawierzchni - stosownie do rodzaju zabrudzenia.

Urządzenia czyszczące (szorowarki)